REFERENCIE OD MOJICH KLIENTOV


Paulína Fialková

Milan mi ukázal, že na veci sa dá pozerať aj pragmaticky, bez emócií. Naučil ma, že eufóriu z vydarených pretekov musím do ďalšieho dňa dostať pod maximálnu kontrolu, aby som sa znova dokázala sústrediť na svoju prácu. Počas spolupráce s ním som nadobudla presvedčenie, že som dosť silný človek, ktorý sa v každej situácii môže obrátiť do svojho vnútra a tam nájde odpoveď ako ďalej. Ďakujem za trpezlivosť.


Ivona Fialková

Moja spolupráca s mentálnym trénerom prebiehala počas celej olympijskej sezóny a som za to veľmi vďačná. Sezónu sprevádzalo viacero úspechov a pádov, ale vždy sme všetky starosti vyriešili spoločne tak, aby som s na najbližších pretekoch cítila uvoľnená. Bola to moja prvá skúsenosť s mentálnym koučom a určite mi veľa dala a nasmerovala ma tým správnym smerom do budúcnosti. Som rada, že sú z nás dobrí priatelia a kedykoľvek sa na neho môžem obrátiť.


Marek Sloboda

Milan mi pomohol najmä v tom, že vďaka našim konverzáciám som získal väčší nadhľad a uvedomil som si, že sú veci, ktoré nedokážem ovplyvniť. Hlavne počas neistého obdobia, kedy som nevedel kde podpíšem zmluvu a ako sa to všetko vyvinie.  Utvrdil ma v mojej filozofii, že zo seba vždy vydám maximum a potom aj keď sa niečo náhodou nepodarí, som sám pred sebou čistý a môžem sa pozrieť do zrkadla s tým, že som pre to urobil všetko čo som mohol. Ako keby som to potreboval počuť od niekoho iného. Toto mi veľmi pomohlo, keď som ešte v Slovane nedostával toľko priestoru.


Teo Hojč

Na ceste k titulu bola Milanova práca veľmi dôležitá a verím tomu, že nám priniesla výhodu pred ostatnými družstvami. Bolo vidno ako naši hráči boli lepšie mentálne pripravení ako súperovi. Psychicky zvládli hocijakú situáciu na ihrisku aj mimo neho.
Milan veľmi pomohol aj mne v mojom trénerskom rozvoji. Verím, že som sa vďaka nemu stal lepším trénerom. Pomohol mi najmä v tom, že určité situácie zvládam dnes úplne inak ako predtým.

ROZHOVOR

K ÚSPECHU PATRIOTOV PRISPEL AJ MENTÁLNY KOUČING

Pojem mentálny koučing je pre mnohých neznámou, ale táto profesia sa čoraz častejšie dostáva aj do športového prostredia. Práve pred majstrovskou sezónou sa Levickí Patrioti pokúsili vyskúšať niečo nové, keď využili služby Milana Kalmancaia. V nasledujúcich riadkoch priblíži svoju profesiu, náplň práce a ako sa jeho služby v tíme aplikovali.

– Pred sezónou si sa pripojil k realizačnému tímu Levíc. Čo bolo podnetom a ako vznikla vaša spolupráca?
„Oslovili ma majitelia s tým, že by potrebovali pomôcť pri rozvoji tímu v mentálnej oblasti. Stretol som sa s trénerom, dohodli sme sa na určitom procese….

Celý rozhovor si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz

Kontaktujte ma